Havuz Teknik Servis

Havuz ve Teknik Servis

Havuz bakımı çok önemlidir. Evinizin, villanızın ya da tesisiniziz bahçesinde bir havuz var ise teknik anlamda periyodik olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Sık sık havuzunuza bakım yaptırmak meydana gelebilecek olası sorunları önceden tespit etmenizi ve havuzunuzu daha uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanmanızı sağlar Havuz bakımları günlük bakım, haftalık bakım, aylık bakım olarak yapılmalıdır. Yüzme havuzunda bulunan katı çöpleri arıtmak için bir pompa filtre sistemi bulunmaktadır. Bu pompa filtre sisteminin görevi suya bu çöpleri karıştırmadan arıtmaktır. Filtre temizliğine yardımcı olmak amacıyla havuzun fırçalanması ve dip süpürge yapılması gerekmektedir.

Havuz temizliğinin önemli olduğu kadar filtre temizliği de önemlidir. Filtrenin kumu, torbası ve kartuşunun da temizlenmesi gerekir. Havuzlarda yapılan günlük temizlik çok önemlidir. Her gün tüm filtreler teker teker 20 dakika süre ile ters çıkama yapılmalıdır. Yüzme havuzları için sirkülasyon pompaları 24 saat çalışmalıdır. Hafta bir gün havuz müsait olduğunda dinlendirilmelidir. Havuz test kitleri ile suyu pH ve CI değerlerinin ölçülmesi gerekmektedir. Klor değeri havuzdaki su miktarına göre ayarlanmalıdır. Eğer havuzda tablet klor kullanılıyorsa tablet ayarlamasının ve hesaplamasının çok iyi yapılması gerekir. Yüzme havuzlarında bulunan skimmer sepetleri kıl ucu filtreler ile en az haftada bir kez temizlenmelidir. Pompalı gruplarda çalıştırılamayan pompanın emiş ve basma vanaları kapalı pozisyonda tutulmalıdır. Havuz bakımı teknik olarak düzgün yapılırsa daha uzun vadede ve sağlıklı bir şekilde kullanılabilir.

Bahçenize kurulumunu yaptığınız havuzun uzun yıllar dayanıklı olması için gerekli havuz teknik servisi ve bakımının sağlanması gerekir. Havuz kurulumundan sonra havuzunuzu güvenli ve hijyenik olarak kullanabilmeniz için düzenli periyotlarda havuz teknik servis hizmetini kullanmanız gerekecektir. Havuzun bakımı, tesisatlarına kontrolü gibi dış etkenlerden kolayca etkilenebilmeleri nedeniyle havuz teknik servis hizmeti işinize çok yarayacaktır.

Havuz Bakımının Önemi

Havuzunuza bakım yaptırmak oluşabilecek sorunları önceden fark edip önlem almanızı sağlayacaktır. Havuz bakımları günlük bakım, haftalık bakım, aylık bakım olarak yapılması en sağlıklı olandır. Havuz teknik servisleri tarafından da tavsiye edilen sıklıktır. Yüzme havuzlarındaki çöplerin bertaraf edilmesi için kurulan pompa filtre sistemi bulunur. Pompa filtrenin kullanım amacı suya bu çöpleri karıştırmadan atmaktır. Filtre temizliği için havuzun fırçalanması ve diplerinin süpürge yapılması gerekir. Filtre temizliğinin sağlanması için kumu, torbası ve kartuşu da temizlenmelidir. Günlük temizlikte büyük önem taşır. Yüzme havuzları için sirkülasyon pompaları 24 saat çalıştırma zorunluluğu bulunur. Filtreler düzenli olarak birer birer ters yıkama yapılmalıdır. Tüm bunlara ek olarak haftada bir gün havuz dinlendirilmelidir.

Havuz Teknik Servisinin Önemi

İyi bir havuz teknik servisi ile çalışmak size zamandan ve nakitten tasarruf olarak geri dönecektir. Havuzların düzenli bakımlarının profesyonel havuz teknik servisi tarafından yapılması olası sorunların önüne geçebilir. Buna ek olarak, çıkan herhangi bir sorunda hızlı müdahale ve yedek parça temini gibi konularda size büyük destek sağlayacaktır. Hızlı ve profesyonel çalışan bir havuz teknik servis ekibi, havuzun ve evinizin bir parçası olacaktır. Son teknolojik gelişmeleri de takip eden bir havuz teknik servisi, havuzun uzun yıllar dayanması, sorunsuz bir yüzme keyfi sürmenize olanak sağlayacaktır. Filtre ve diğer malzemelerin profesyonel ve düzenli bir bakımdan geçmesi hijyenik ve sağlıklı bir yüzme keyfi yaşamanıza neden olacaktır. Periyodik bakımın avantajlarından biri de değiştirilme ihtiyacı bulunan yedek parçaların tespit edilip arıza çıkarmadan yenilenmesine olanak sağlar. Bu gibi durumların belirlenebilmesi için düzenli periyodik bakımının profesyonel bir teknik servis tarafından yapılması önem taşır. Siz de havuzunuzun periyodik bakımı ve diğer konular için web sitemizi ziyaret edebilir, havuz teknik servis hizmetleri ve fiyatlandırmaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Yukarı