Masaj Havuzları

Masaj Havuzları

Masaj Havuzları denilince akla ilk hidromasaj gelmektedir. Hidromasaj, su ile masaj demektir. Bunun için uygun mekânlar banyo küvetleri, kompakt duş kabinleri, hamam, spa denilen masaj havuzlarıdır. Buralarda su ve buharın etkisiyle terapi yapılmaktadır. Sıcak su kasları gevşetirken soğuk su damarları sıkılaştırmaktadır. Masaj havuzlarına, hayatın stresini atmak, ağrıyan bölgelere tedavi uygulamak ( sağlığınız için vücudunuzdaki sorunlu bölgeleri masajdan önce belirtmelisiniz. Vücudun her hangi bir yerine yanlış masaj yapılamaması için önemlidir.) ve cilt bakımı gibi birçok sebeple gidilmektedir. Günümüzde artık insanlar çok daha fazla tercih etmektedir. En başta bu grubun içine SPA girmektedir. SPA, sudan gelen sağlık anlamında Latince kökenli bir kelimedir. Bir nevi modern kaplıca diyebiliriz. Su ile yapılan terapi ve bakımlardır. Su ile birlikte doğal taşlar, özel yağlar ve profesyonel masaj teknikleri uygulanmaktadır.

Masaj Havuzlarının Faydaları:

# Kan dolaşımını hızlandırır.

# Günün stresinden uzaklaşmanızı sağlar.

# Sinir uçlarını uyararak bazı ağrıların tedavisini sağlar.

# Canlanmak

# Rahatlamak

# Selülit tedavisi

# Yüz-cilt bakımı

# Temizlenmek SPA merkezlerinde ki rahatlatıcı bir atmosfer bulunmakta ve yine ortama uygun rahatlatıcı müzikler çalmaktadır.

Masaj Havuzları günümüzde birçok farklı tasarımla rastlanmak mümkündür. Dahili ses ve aydınlatma sistemleriyle zengin özelliklerle donatılmış lüks tasarımlar oluşturabilmektedir. Bu havuzların içinde bir sirkülasyon sistemi bulunmakta ve sürekli kirli su giderek temiz su gelmesi sağlanmaktadır. Suyu bakteri ve virüslerden arındırmak için ise dezenfeksiyon sistemleri kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu suyun sıcaklığı en çok 37 derece olmalıdır.

Yukarı