Panel Havuz Yapımı

Yüzme havuzu için uygun bir bahçe sahibiyseniz panel havuz kurulumu idealdir. Sıcak yaz aylarında evinizin konforunda keyif yapmak istiyorsanız ve bahçeniz havuz için müsaitse istediğiniz ölçülerde ve modelde panel havuzlar size hitap etmektedir. Panel havuzların en büyük avantajı kolay kurulum olması ve birkaç gün içerisinde kullanılabilir hale gelmesidir. Betonarme havuz yapımlarında olduğu gibi kalıp dökülmesi, beton dökülmesi, izolasyon yapılması, iç kaplama yapılması, sıva çekilmesi gibi çok daha zahmetli ve maliyetli işlerle uğraşmak istemiyorsanız panel havuz yaptırabilirsiniz. Tamamen hijyenik olan panel havuzlar, kolay ve çabuk kurulur, kesinlikle su sızdırmaz, temizliği ve bakımı oldukça kolaydır, deprem vs. yer hareketlerine karşı bir hayli dirençlidir.

 

Her bütçeye uygun modeller bulunmaktadır. Temizliği oldukça kolaydır. Pompa, filtre, filtrasyon grubunu günde 1 saat çalıştırdığınızda berrak ve temiz bir havuzunuz olacaktır. Ayırdığınız bütçeye uygun havuz tipini seçerek kolayca kurdurabilirsiniz. Havuzunuzun içini istediğiniz renk ve desende kaplatabilirsiniz. İsterseniz evinizin bahçesine çocuk havuzu, isterseniz geniş bir villa havuzu ya da bir tesisiniz varsa kısa sürede hem zamandan hem maliyetten tasarruf ederek şık ve kullanışlı bir panel yüzme havuzu yaptırabilirsiniz. Panel havuzların bir diğer artısı ise inşaat ruhsatı gerektirmemesidir. Panel havuzların derinliği en fazla bir buçuk metre tasarlandığı için ruhsat alamaya gerek kalmadan hızlı ve kolayca istediğiniz yere panel havuzunuzu kurdurabilirsiniz. Bir buçuk metreden yüksek havuzlar için ruhsat almak gerekmektedir.

 

Evinizin konforunda ve sıcak yaz aylarında havuz keyfi yapmak istiyorsanız sizin için en iyi seçenek panel havuz yapımı olacaktır.Panel Havuz Yapımı, son derece pratik ve kullanımı kolaydır. Betonarme havuzlara göre yapımı daha kolay ve daha az masraflıdır. Buna ek olarak, arazinizin ölçüleri panel havuz yapımı için elverişli olması şarttır. Panel havuzun yapım aşamaları Panel Havuz Yapımı, betonarme havuz kadar karmaşık ve uzun süreli değildir. Panel havuz hazır ölçülerde üretildiklerinden betonarme havuz yapımındaki aşamalara sahip değildir. Panel havuzlar uğraştırmayan ve 3-4 gün gibi kısa sürede kuruluma olanak vermesi nedeniyle çok fazla talep görmektedir.10-12 günde kurulabilen betonarme havuzlara göre 3-4 gibi kısa sürede kurulması ile zamandan tasarruf sağlar. Bunun yanında üretimleri yapılırken farklı ve alternatif yöntemlerin uygulandığı bilinmektedir.

Panel havuzun avantajları

• Betonarme havuzlara göre çok daha fazla dayanıklıdır.

• Hızlı ve kolay kuruluma sahiptir.

• Zemin hareketlerinden etkilenmez.

• Fiyatları çok uygundur.

• %100 sızdırmazlık garantisine sahiptir.

• İnşaat ruhsatı gerektirmez.

• İstediğiniz model ve desende yaptırabilirsiniz. Panel havuz yapımı sağladığı bu avantajlar nedeniyle çok fazla talep görmektedir. Panel havuzlar isimlerini, yapımlarında kullanılan çelik panellerden almaktadırlar. Kullanılan çelik paneller esneklik yanında havuzlara dayanıklılıkta kazandırmaktadırlar. Panel havuzun yapım aşamaları Panel havuz yapımı sırasında kullanılan ana malzemenin üzerinde sıfır sızdırmazlık sağlayan Liner adı verilen malzeme ile sızdırmaya karşı %100 garantili sonuçlar vermesine olanak sağlar. Bu malzeme aynı zamanda anti bakteriyel özelliği taşıdığından hijyenik olma avantajı da sağlamaktadır.

• Panel havuzun yapılmasının yapıldığı yerin ölçüleri alınarak uygun bir şekilde hafriyat işlemi yapılır.

• Zemine beton atılma işlemi tamamlanır.

• Havuzun taşıyıcı iskeleti ve kurulumu sabitlenir. Filtrasyon ve aydınlatma sistemleri devreye sokulur.

• Gerekli testler yapılır. Dolum gerçekleştirilir.

• Makine dairesinin montajları da yapıldıktan sonra çevre düzenlemeye geçilir.

Neden panel havuzu tercih etmelisiniz?

1. İlk yatırım maliyetleri diğer havuz tekniklerine göre %30 daha düşüktür.

2. Kimyasal harcanım %50 daha azdır.

3. Model ve desenleri nedeniyle daha eğlenceli bir yapıdadırlar.

4. Yapısı nedeniyle tamirat gerektirmez. Çelik malzeme Liner yırtılsa bile tamiri 15 dakika sürer.

5. En son teknoloji ürünüdür. Panel Havuz Yapımı için sitemizi ziyaret edebilir, bizimle iletişime geçerek fiyatlandırma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Yukarı